חיות מרעה – בקר | כבש

חיות מרעה – בקר | כבש

אמ;לק – כן. בשר בקר הוא מקור חלבון נפלא, עשיר במינרלים חשובים וקל לעיכול. מומלץ כמרכיב יומי או קרוב לכך עבור מרבית האנשים.

מידע כללי

ההגדרה של חיות מרעה נועד כדי להבדיל מבשרים של חיות שהן אוכלות כל (חזיר, חזיר בר, דורבן) ולהן מזון ופרופיל נוטריאנטים שונים, מבשר ציד (די נדיר בישראל) שלהם הרכב שומן מעט שונה וכמובן מעופות ודגים.
אין זה אומר שצריך לחפש דווקא בקר שאוכל עשב כתזונה מרכזית או בלעדית.

חופש | אורגני | מרעה

חיות הגדלות על מרעה בלבד עולות לאט יותר במשקל, הבשר שלהן פחות שומני והשומן שלהן מכיל יותר ויטמינים מסיסי שומן ויותר חומצות שומן מסוג אומגה 3. בישראל אין מזג אויר המאפשר גידול בתנאי מרעה במשך מרבית השנה.
בארה”ב שיטת הגידול שונה ומבוססת על מכלאות צפופות, תזונה מבוססת בצורה נרחבת יותר על דגנים וחוקי שימוש שונים באנטיביוטיקה. מסיבה זו ממליצים בארה”ב על אכילת בשר בקר הגדל על עשב שחי בלא סטרס, צפיפות ותזונה מבוססת דגנים ולכן הוא בריא יותר. בישראל אין סיבה או צורך משמעותי לחפש בשר מרעה (מלבד אולי עבור אומגה 3, שאונה ניתן לקבל ממקורות אחרים)

תנאי גידול

בקר בישראל מגודל לרוב במבנים מקורים בעלי בקרת טמפרטורה. רווחת בעלי החיים חשובה לבריאותם ולגדילה תקינה. בעלי חיים מאושרים חולים פחות וגדלים בצורה מהירה יותר. בשר בעלי חיים המצויים בסטרס משנה את טעמו ומניב בשר פחות טעים במיוחד בתהליכי יישון. כך שניתן לסמוך על כך שתנאי הרווחה נשמרים עד לרגע המוות.

בשר בקר

בשר בקר הוא מקור נפלא לחלבון איכותי וזמין. מכיל מינונים משמעותיים של מינרלים כמו ברזל, אבץ ונחושת. וכמויות משתנות של ויטמינים עם דגש על ויטמין A (תלוי בנתח ובתנאי הגידול).

בשר כבש

בשר כבש הוא שומני יותר מבשר בקר, אולם מלבד זאת די דומה בהתייחסות.

כתיבת תגובה