קצת עלי

"פליאו דיאט" היא גישת תזונה מבוססת פליאו ומותאמת אישית, שתעזור לך להיות הגרסה הכי בריאה שלך.

יש הרבה סוגים של מחלות ובעיות בריאות שונות. אבל בריאות יש אחת. בריאות כוללת איזון בין גוף, נפש ושכל. תזונה יכולה וצריכה להיות חלק מרכזי באיזון הבריאות הזה.
להבין מה לא קורה אצלך, למצוא ביחד איתך את התזונה הזו ולעזור לך להגיע מכאן לשם זו השליחות שלי.

איתן בן מיור

אפשר לחפש למה לא, או איך כן. הבחירה שלך

האבולוציה של הפליאו

אי שם בסביבות 2010 כשהתחלתי לדבר על פליאו, העקרונות הבסיסיים של התזונה נחשבו מטורפים.
רעיונות כמו זה שחמאה, שמן קוקוס ושומן מהחי הם בריאים בעוד ששמן קנולה מזוכך הוא מזיק; דגנים מלאים הם לא הגביע הקדוש של התזונה; ביצים הן מאכל חשוב גם למי שיש לו כולסטרול גבוה; אפשר לדלג על ארוחת בוקר בלי חשש… אלו היו זמנים אחרים.

מאז הרעיונות של הפליאו כבר מוכרים הרבה יותר, אם כי עדיין לא בלב הקונצנזוס. וזה בסדר. עשרות אלפי אנשים בכל הגילאים ועם כל המצבים הבריאותיים כבר התנסו ושינו את התזונה שלהם לכיוון הפליאו, ברמות שונות של אדיקות והצלחה.

כל גילוי מדעי חדש הוביל לשינויים ודיונים נרחבים ופעמים רבות גם לבלבול אצל מי שלא הצליח לעקוב אחרי ההתרחשויות במדעי התזונה. הרנסנס של התזונה העשירה בשומן והתזונה הדלה בפחמימות, האלמנטים הרבים המעורבים בשיקום מערכת העיכול, החשיבות של רתימת חיידקי המעי לבריאות, טכניקות אימון חדשות, צום לסירוגין, הבנה חדשה ומעמיקה של הורמוני הרעב ועוד.

“פליאו דיאט” היה ונשאר כוח מוביל וגורם מרכזי מתנועת הפליאו בישראל לאורך כל אותה התקופה וימשיך להוביל את הדרך גם בשנים הבאות. באתר הבית הזה, בקהילות הרשתות החברתיות השונות ובעולם האמיתי. זאת תוך כדי השתנות והתפתחות עם תגליות המדע.

נעים להכיר

את הדרך המקצועית והאישית התחלתי באותו המקום – עם מחלה שהתפרצה אצלי בגיל 19 ועודדה אותי ללמוד איך לטפל בבריאות שלי, וגם איך לסרב להאמין שמשהו הוא בלתי אפשרי.

מאחר והרפואה לא יכלה להציע לי ריפוי אלא רק תחזוקה התחלתי את החיפוש שלי אחרי פתרונות ברפואה המשלימה. אל תחום הרפואה המשלימה הגעתי עם סקפטיות רבה ובדקתי ללא הרף את הנחות הבסיס והאקסיומות. כך הגעתי לקצה החוט שהוביל אותי אל הפליאו הרבה שנים לפני ששמעתי את המונח ‘פליאו’.
הבראתי, סיימתי את לימודי כנטורופת והתחלתי לטפל במה שעתיד להיות גישת הפליאו. 

מאז עברו כמעט 20 שנה בהן טיפלתי במאות אנשים בקליניקה, ליוויתי אלפים באתגרי רשת, תמכתי בעשרות אלפים בקהילות הרשת ולימדתי עשרות מטפלים לטפל בגישת הפליאו. גם

בין לבין גם הספקתי להתחתן עם אישה מדהימה שזורמת איתי ועם הגישה התזונתית שלי, לגדל איתה שלושה ילדים מדהימים (באופן אובייקטיבי לגמרי!) וכלבה.

כשאני לא מטפל או קורא חומר מקצועי, אני מבשל ומתנסה במטבח (אני חושב שאי אפשר לטפל בתזונה בלי לדעת לבשל), מטייל בשדות עם הכלבה, שומע מוסיקה או ספרים מוקלטים ומארח חברים.

Eitan Ben Mayor

קבלו ממני מדריך בחינם למתחילים!

ברור לי שלחם זה לא להיט גדול, וגם ששמן מכונות (שמן מזוכך) לא בריא. הבנתי גם שבשביל הבריאות שלי ושל משפחתי חשוב לאכול גם ירקות וגם מהחי.
במילים אחרות כבר הבנתי שפליאו זה הכיוון הנכון.

אבל יש כל כך הרבה גישות מבלבלות בתוך הפליאו… מה מתאים לי? מה הפליאו שלי?

כדי לענות על השאלה הזו כתבתי מדריך קצר. רק צריך להכניס שם ומייל והמדריך אצלך בתיבה.

מה הפליאו שלך ספר