נעים להכיר...

איתן בן מיור

נטורופת בבסיס הכשרתי, מטפל בתזונה בגישת הפליאו כמעט שני עשורים. מלמד ומכשיר מטפלים בגישה.

חוץ מזה אני נשוי באושר ואבא לשלושה ילדים, חי בקיבוץ מוקף ירוק. כשאני לא מטפל או קורא חומר מקצועי, אני מבשל ומתנסה במטבח (אני חושב שאי אפשר לטפל בתזונה בלי לדעת לבשל), מטייל בשדות עם הכלבה, שומע מוסיקה או ספרים מוקלטים ומארח חברים.

הסיפור שלי (בקצרה)

אחרי שהתפרצה אצלי מחלת נפש במהלך שירותי הצבאי, קיבלתי טיפול רפואי מעולה ויעיל, אבל נשארתי עם ערמה של תרופות שהייתי צריך לקחת מדי יום ותופעות לוואי שלא היו נוראיות אבל גם לא היו מהנות במיוחד.

לא מצאתי אף מטפל שיידע לעזור לי בדרכי, אז הלכתי ללמוד את מקצוע הנטורופתיה שהיה רחב מאוד וכולל שילוב של מגוון טיפולי גוף, נפש, מודעות ותזונה. במהלך לימודי הגעתי (לא כחלק מהלימודים הפורמאליים) לפרוטוקולים תזונתיים שעזרו לי להחלים ולהפחית את הטיפול התרופתי שלי עד להפסקה מוחלטת (בליווי הרופא המטפל, כמובן).

לאחר סיום לימודי טיפלתי בשילוב הידע שלמדתי עם הפרוטוקולים החדשים והמאוד שונים שרכשתי בדרך. רק כמה שנים מאוחר יותר נפגשתי עם המושג ‘פליאו’ בפעם הראשונה, שנתן לי שם וקהילה לגישת הטיפול שאליה הגעתי במסלול שונה לגמרי…

באותם ימים פליאו נחשבה לתזונה קיצונית ומשוגעת שבה אנשים אכלו הרבה בשר שומני וכמות קטנה מאוד של פחמימות וירקות. מאז המדע שמאחורי הפליאו התפתח והתקדם והתרחב, וכיום הפליאו אינה תזונה אחת אלא פלטפורמה רחבה הכוללת בתוכה פרוטוקולים תזונתיים שונים המותאמים למצבים רפואיים שונים.

אני מאמין

אני מאמין שמזון צריך להזין אותנו ולספק לנו את החומרים שאנו זקוקים להם וגם להיות טעים ופשוט. מרבית האנשים לא זקוקים למאכלים מיוחדים שנמכרים רק בחנויות מיוחדות וגם לא לתוספי מזון, אם אין צורך ספציפי להשלים.

אני מאמין שתזונה בריאה עבור מרבית האנשים צריכה לכלול מזון מהחי ומהצומח. אני מאמין שמעטים האנשים שטבעונות היא התזונה האופטימלית עבורם. 

אני מאמין שאנשים שונים זקוקים להתאמות שונות בתזונה, ושאם מתחילים לטפל בבעיות כשהן קטנות הטיפול קל יותר ואדוק פחות.

אני מאמין שחיטה לא אידיאלית לאף אחד, יחד עם זאת הרבה מהאנשים יכולים לאכול ממנה בכמות קטנה, לפחות חלק מהזמן. כך גם לגבי ממתקים ושתיה מתוקה.

שמנים מזוככים לעומת זאת הם מזיקים תמיד ולא צריכים להיכנס לשום בית.

נעים להכיר איתן

הטיפול שלי

צורת הטיפול שלי בקליניקה (או בשיחת וידאו/טלפון) היא:
פגישה הראשונה- אבחון המצב הפזיולוגי שלך ( המנטלי והרגשי) באמצעות שילוב של האבחנה הרפואית (אם קיימת כזו) בדיקות דם ספציפיות ותשאול רפואי מקיף. 
לאחר מכן אנו מתאימים טיפול תזונתי מותאם אישי ומדויק שמבוסס על שילוב הצרכים הרפואיים שלך יחד עם ההעדפות וסגנון החיים. 
כאשר זה רלוונטי, אני גם משלב תוספי מזון, צמחי מרפא, פעילות גופנית, דמיון מודרך, תרגילי נשימה ועוד.

פגישות מעקב- מפגשים לעדכון בתדירות משתנה על פי הצורך. ליווי צמוד במפגשים בקליניקה, וואטסאפ, טלפון בכל שלבי הדרך כלולים.

בנוסף אני בונה תכניות מוקלטות לטיפול במצבים שונים, כאשר ניתן גם לשלב את התכניות ביחד עם טיפול מותאם אישית או תכנית ליווי ארוכת טווח. שאותן ניתן למצוא כאן.

נעים להכיר...

תזונת פליאו

תזונת פליאו אינה תזונה אחת אחידה. למעשה זוהי פלטפורמה תזונתית רחבה שכוללת בתוכה פרוטוקולים תזונתיים רבים

השליחות

תזונת פליאו מגלמת בתוכה אורח חיים מאוזן וצנוע, המשלב הקשבה לצרכי הגוף והנפש ומשתנה על פי הצרכים האישיים והנסיבות.

השליחות שלנו היא שאנשים ישחררו את המידע הלא מדוייק שהסתובב בנוגע לתזונה בריאה בחמישים השנה האחרונות, ויחזרו לאמת שהייתה מוכרת לדורות הקודמים, ואשר היא מגובה על ידי המדע העדכני.

החזון

החזון הוא שמאכלים מבוססי קמח ושמנים מזוככים יהיו במדף הממתקים במכולת ולא מעבר לכך, ושתזונה בריאה תהיה נגישה, ברורה וזולה לכל האוכלוסיות והקהלים, ולא רק מה שאנשים אוכלים כדי לטפל בבעיות הרפואיות שנוצרו להם בעקבות אורח החיים המודרני הקלוקל.

פליאו דיאט