הכתבה הזו מוקדשת לכל מי שרוצה לעשות שינוי תזונתי, להיפטר ממחלות כרוניות ומהרגלי אכילה המזיקים לבריאות ורוצה להגיע למצב שבו הוא שומר על אורח חיים בריא ומשקל תקין למשך שנים על ידי תהליך טבעי...
יש סיכוי גבוה ש-10 דקות הקריאה הבאות ישנו לכם את החיים!

שלום לכם,

שמי איתן  בן מיור, מטפל ומלמד תזונת פליאו כבר מעל 15 שנים.
אל הפליאו הגעתי בעקבות מסע אישי לריפוי מחלה כרונית שממנה סבלתי במשך שנים. לאחר  שחיפשתי פתרונות ברפואה הקונבנציונאלית התחילו להגיע לאוזני שמועות  על ה- “פליאו”, התחלתי לחקור את הנושא לעומק, ניסיתי את זה על עצמי ועל המטופלים שלי ואפילו הכנסתי את זה לתוך המשפחה .
היום אני מאמין גדול בשיטה זו, אני ומשפחתי חיים ואוכלים על פי עקרונות השיטה . 

אני מזמין אותך להמשיך לקרוא על השיטה וכיצד היא יכולה לעזור לך .

איתן בן מיור ריבוע

בכתבה תגלו:

כל המיתוסים על הפליאו

אני רוצה להתחיל את הכתבה דווקא מניפוץ כל המיתוסים השגויים על תזונת הפליאו, חשוב לי שתקראו את הכתבה אחרי שאתם מבינם שכל מה ששמעתם על פליאו עד כה סביר להניח שאינו נכון ומושפע מדעות כאלה או אחרות של אנשים שפשוט מושפעים מטרנדים חולפים ולא ממש הבינו וחקרו לעומק את השיטה.
שימו בצד את כל משפטי המפתח שבטח חקוקים לכם בראש כי קראת כתבה כזו או אחרת כתבות שהכותרות שלהם : בפליאו אוכלים רק בשר, זו תזונה לא מאוזנת, זה פוגע בכדור הארץ, זה ההפך מטבעונות וכו’… שמטרתם למשוך קוראים פשוט עושות שם רע לשיטה .

אז בואו וננפץ לכם כמה מיתוסים עיקריים:

 • דיאטת פליאו – שימו לב שאני נמנע בכוונה מלהשתמש לאורך כל הכתבה במילה דיאטה. נכון אחת התוצאות העיקריות של מי שעבר לתזונת הפליאו היא הורדה במשקל אבל חשוב לי להסביר לכם שפליאו זה לא רק דיאטה זהו אורח חיים- ואם תפסיקו לאכול לפי עקרונות הפליאו בדיוק כמו בכל דיאטה אחרת תעלו את כל מה שהורדתם ואולי אפילו יותר.
  הפליאו אינה דיאטה- לא סופרים קלריות, לא אוכלים בשעות מסויימת, לא אוכלים כל 3 שעות, לא מגבילים כמויות וכו’.. – פשוט אוכלים טוב וטעים, אנו אוכלים כמה שרוצים, מתי שרוצים, ורק אוכל טעים במיוחד, כי האוכל בפליאו עשיר בחומרים הנחוצים לנו.
 •  אוכלים רק בשר –  טעות! זוהי פשוט עוד תפיסה מוטעית של השיטה, בפליאו אנחנו אוכלים מגוון של מזון מהצומח כמו ירקות, פירות, שורשים, אגוזים ולצידם כן, גם מגוון רחב של מזון מהחי, השמנים שאנו משתמשים בהם:  שמן זית, קוקוס ואבוקדו. מה שכן אנחנו נמנעים לחלוטין  מאוכל מתועש ואני ארחיב על זה יותר מאוחר .
  ובכלל ברמת העיקרון  לא חייבים בכלל לאכול הרבה בשר זה פשוט עניין של העדפה, מדובר בפלטפורמה תזונתית מאוד רחבה, אשר בתוכה אפשר לבצע התאמות רבות על פי הצרכים והרצונות של כל אדם. אנסה לפרט מעט מהמשותף והשונה בין הגישות השונות המרכיבות כולן יחד את תזונת הפליאו, ישנם אפילו תפריטים צמחוניים! נכון שזה מפתיע?
 • שומן רווי זה רעל – מעל 60  שנה מאשימים את הכולסטרול שהוא הגורם לכל מחלות המערב.
  בדיעבד אנו יודעים שההמלצות התזונתיות הללו התבססו בין השאר על מחקרים לא איכותיים אשר היו שנויים במחלוקת רבה בתוך הקהילה המדעית בעת יישומן. מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים שלא רק שאין בעיה בריאותית עם צריכה של שומן רווי, אלא שהחלפה של שומן רווי (שנמצא בבשר, גבינות, ביצים, קוקוס) בשומן לא רווי מסוג אומגה 6 (שמן קנולה, תירס, סויה וכו’) הובילה לתחלואה גדולה יותר.
  מטא אנליזה שסקרה 8 מחקרים ופורסמה ב-Nutrition Journal, מראה שהחלפה של שומן רווי בשומן צמחי רב בלתי רווי מסוג אומגה 6 לא מועילה. גם היחס בין רמות כולסטרול ובין תחלואה ותמותה נמצא במחקרים מסוימים כהפוך מזה שגרמו לנו להאמין.
  רמות כולסטרול נמוכות נמצאו מקושרות במחלות רבות ביניהן דמנציה, דיכאון, סוכרת, מחלות לב ומוות מוקדם. כך למשל, במחקר שבוצע בפינלנד ופורסם ב- Br J Psychiatry מצא יותר מקרי דיכאון ונסיונות אובדניים אצל מי שיש לו רמות כולסטרול נמוכות.

 • זה בסה”כ עוד טרנד חולף – גישת הפליאו אינה טרנד חולף ולא המצאה של מישהו כמו מרבית הדיאטות שצצו כמו פטריות אחרי הגשם בשנים האחרונות כמו אכילה לפי צבעים, אכילה לפי סוג דם, ללא גלוטן וללא סוכר וכו’.
  אנחנו לא ממש יודעים מה האדם הקדמון אכל וזה גם לא באמת משנה לנו. אבל אנחנו יודעים שמזון מעובד ומתועש לא היה חלק מאורח החיים עד לפני כמה עשורים. אנחנו יודעים  שמתקופת האדם הקדמון  ועד לפני כמה  דורות התזונה של האנשים התבססה על מזון מהחי ומהצומח, אנו יודעים שהגוף שלנו  זקוק לויטמינים ולמינרליים המתקבלים ממגוון המזונות מהחי ומהצומח.
  מאחר ותזונת הפליאו מתבססת על מוצרים אלו – היא  המתאימה ביותר לגופנו, ואין בה שום קסם או המצאה.

50 גוונים של פליאו (מה בעצם אוכלים )

אז אחרי שעשיתי לכם סקירה קצרה על כל המיתוסים שסביב תזונת הפליאו, הגיע הזמן לחזור לשאלות ה”קשות” אז מה בעצם אוכלים?.
יש המון אפשרויות של אכילה שונות אשר כולן נקראות פליאו, גם אם הן לא דומות כלל אחת לשנייה.
לכן ההמלצה הראשונית למי שמעוניין להכיר את תזונת הפליאו היא להתנסות קודם כל בגישה הנחשבת כזרם המרכזי של תנועת הפליאו – לאכול בין שליש לחצי מהצלחת מזון מהחי, בלי לפחד משומן אבל בלי להגזים בו.
בנוסף, מומלץ לאכול ירקות מגוונים ובצורות הכנה מגוונות ולהקפיד על מספיק פחמימות. מעבר לכך, ההמלצה המרכזית בפליאו היא לאכול בכל פעם שרעבים ולאכול עד ששבעים.
יש אנשים שיאכלו פעמיים ביום ויש שיאכלו חמש. גם זה בסדר וגם זה, כל זמן שאוכלים על פי תחושת הרעב והשובע. הכי חשוב – תקשיבו לגוף שלכם, הוא הרי יודע הכי טוב !

עיקרי התוכנית

בואו נראה אם הכיוון התזונתי הזה מתאים לכם..

מוזמנים ליצור קשר במייל, בוואטסאפ או בשיחת טלפון
052-3795043

מה ייקרה לכם בדרך?

עם השינוי התזונתי תרגישו שיפור במגוון תחומי החיים, ככה זה כשהתהליך מבוסס בריאות ולא רק הרזייה.

בתזונת פליאו מוותרים עם לחם ושמן מזוכך, מעבר לכך יש שפע ומגוון עצום של מרכיבים טעימים בתזונה, מהחי ומהצומח

חלק מרכזי בגישת התזונה הוא לתקן את מנגנון הרעב והשובע, ללמוד לזהות רעב אמיתי ולאכול בצורה קשובה לצרכים האמיתיים של הגוף.​

מרבית הדיאטות גורמות לחוסרים תזונתיים ולפגיעה בבריאות. גישת הפליאו היא הפוכה - דרך מילוי החוסרים התזונתיים מייצרים הרזיה.​

מעי דליף וחוסר איזון של חיידקי המעי הם שני גורמים נפוצים בתזונה המערבית שפוגעים בבריאות ותורמים להשמנה. תזונת פליאו משקמת את שניהם.

מרזים כי אוכלים פחות. אבל בפליאו אוכלים פחות כי אוכלים תזונה מגוונת, על פי רעב ושובע ותוך כדי מילוי חוסרים תזונתיים ושיקום מערכת העיכול.

בין אם אתם אוהבים לבשל בבית או לאכול בחוץ. אם אתם יושבים במשרד כל היום או אם אתם מבלים בנסיעות ואוכלים בדרכים. התזונה מתאימה לכולם

שאלות נפוצות

בואו נראה אם זו התוכנית עבורכם

התוכנית מתאימה לאנשים שרוצים לרזות בצורה בריאה ובלי לרעוב תוך כדי. ושרוצים להמשיך ולאכול בריא בשנים הבאות.

לא חייבים לדעת לבשל. במועדון הפרימיום תמצאו (בין השאר) , מדריך לאכילה במסעדות, מדריך לבישול בסיסי ועוד. גישה לשנה למועדון הפרימיום מגיעה עם התוכנית  

ניתן לאכול תזונת פליאו הכוללת מזון צמחוני בלבד, אבל התוכנית הזו לא מפרטת את ההתאמות הרלוונטיות. כמו כן התזונה תהיה מצומצמת מבחינת המגוון. מומלץ להתייעץ איתי אם פליאו הוא בכלל כיוון רלוונטי ואם כן אז איך.

תזונת פליאו בריאה כוללת גם ירקות. כעיקרון הכיוון הוא מגוון, אבל גם לאכול מה שאוהבים. אם יש מגוון מצומצם מאוד אז רצוי לבחור במסלול הכולל את ההתאמה האישית. ביחד נמצא פתרון

התוכנית הזו אינה מותאמת ספציפית לחולי סכרת, אולם ניתן להתאים אותה לחולי סכרת במסלול הייעוץ האישי. 

בקרוב תצא תוכנית ייעודית לחולי סכרת סוג 2 ולסובלים מבעיות באיזון הסוכר והאינסולין.

לא, גם לכך תצא בקרוב תוכנית ייעודית. אבל ניתן להירשם לייעוץ הפרטני. תקבלו גישה לתוכנית המתאימה כשזו תיפתח.

התזונה מתאימה לילדים בכל גיל, במיוחד לילדים עם עודף משקל. וגם לכל המשפחה

עכשיו רק צריך לבחור את התוכנית התוכנית המתאימה עבורך

אפשר לבחור אחד משלושה מסלולים לבחירה, ברמת הליווי שמתאימה לך ביותר.